ششمین کنفرانس سلول های خورشیدی نانوساختاری

ششمین کنفرانس تخصصی سلول های خورشیدی نانوساختاری در تاریخ 2 دی ماه 1395 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود. در 5 سال گذشته این کنفرانس به عنوان مهم ترین گردهمایی پژوهشگران حوزه سلول های خورشیدی، شاهد حضور هر چه بیشتر شرکت کنندگانی از رشته های مختلف دانشگاهی بوده است. پژوهش سلول های خورشیدی به عنوان موضوعی بین رشته ای عملا توانسته است پژوهشگرانی از رشته های مختلف فیزیک، شیمی، مواد، برق و غیره را در کنار هم قرار دهد.

هم زمان با این کنفرانس ظاهرا برخی برنامه های حمایت از پژوهش ارگان هایی نظیر وزارت نیرو نیز شروع به اجرایی شدن می کنند و این امر ممکن است به بهبود کیفیت و کمیت پژوهش در این حوزه کمک کند. در خصوص حمایت های دولتی، لازم است که سازمان های حامی در نظر داشته باشند که باید کمیت پژوهش از حد مشخصی فراتر برود تا بتوان انتظار داشت نتایج آن به سمت کیفی شدن پیش برود و از میان آن برخی تجاری سازی شده و با نیاز های جامعه ارتباط برقرار کنند. انتظار از جامعه نوپای پژوهشگران سلول خورشیدی که در همین پله اول بازدهی هایی نزدیک به رکورد جهانی داشته باشند و محصولات قابل تجاری شدن ارائه کنند معقول نیست. کنفرانس سلول خورشیدی می تواند تا حدی در راستای کمک به افزایش حجم پژوهش در این حوزه و بهبود کیفیت تاثیر گذار باشد ولی قطعا بدون کمک های دولتی پایدار امکان رشد بسیار اندک خواهد بود.

امسال مانند سال 94 سخنران های مدعو از دیگر کشور ها خواهیم داشت. پروفسور ذکیرالدین از EPFL، پروفسور دی کارلو از دانشگاه رم و دکتر آرمین از دانشگاه کویینزلند از جمله سخنرانهای مدعو هستند. جهت تسهیل در رفت و آمد مدعوین خارج از کشور، کنفرانس امسال اوایل دی ماه برگزار می شود. همچنین تلاش می شود که همچون سال 94، نمایشگاه جنب کنفرانس به صورت جدی برگزار شود تا ارتباط موثری بین شرکت های دانش بنیان داخلی و پژوهشگران حوزه ایجاد شود. کارگاه یک روزه ای نیز در روز بعد از کنفرانس برگزار خواهد شد که هدف آن انتقال مهارت های ساخت، آتالیز و مدل سازی سلول های خورشیدی است.       

محور های این کنفرانس شامل موارد زیر می گردد:

  •  سلول های خورشیدی رنگدانه ای

  • سلول های خورشیدی با جاذب های پروسکایت

  •  سلول های خورشیدی حساس شده یا مبتنی بر نقاط کوانتومی 

  •  سلول های خورشیدی آلی و پلیمری

  • سلول های خورشیدی لایه نازک

زمان های مهم

اعلام برنامه کارگاه: 7 آبان ماه 1395

مهلت ثبت نام همراه با ارسال چکیده مقاله: 25 آبان ماه 1395

مهلت ثبت نام بدون چکیده مقاله: 13 آذر ماه 1395

داوری چکیده ها و تعیین برنامه ارائه های شفاهی و پوستر: 26 آبان ماه تا 10 آذر ماه 1395

اعلام برنامه کنفرانس: 11 آذر ماه 1395

برگزاری کنفرانس: 2 دی ماه 1395

برگزاری کارگاه: 3 دی ماه 1395

ثبت نام و ارسال چکیده 

مهلت ثبت نام:

برای شرکت کنندگانی که چکیده مقاله جهت ارائه ارسال می کنند: 25 آبان ماه 1395

برای شرکت کنندگان بدون چکیده مقاله: 13 آذر ماه 1395

 

هزینه ثبت نام:

 

شرکت کننده مقاله هزینه ثبت نام (تومان)
دانش جو دارد 70000
دانش جو ندارد 110000
آزاد دارد 110000
آزاد ندارد 145000

 

 

هزینه ثبت نام شامل شرکت  در کنفرانس، ناهار و پذیرایی، و بسته کنفرانس است. پرداخت هزینه کنفرانس:پرداخت به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب انجام می شود. برای پرداخت هزینه کنفرانس، با انتخاب گزینه پرداخت هزینه ثبت نام به درگاه پرداخت الکترونیکی کنفرانس هدایت می شوید. در این مرحله مشخصات فردی خود (فرد متقاضی شرکت در کنفرانس) را وارد نموده و مبلغ ثبت نام خود را طبق جدول هزینه ثبت نام، در قسمت مربوطه وارد نموده و مراحل پرداخت را تا انتها انجام دهید. پرداخت هزینه می تواند از طریق کارت بانکی فرد متقاضی و یا فرد دیگری انجام شود. هزینه به صورت متمرکز به حساب “معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف” واریز می شود و در انتها کد رهگیری دریافت خواهید کرد. این کد را جهت وارد کردن در فرم ثبت نام یادداشت کنید. شما می توانید با وارد کردن کد ملی خود از طریق گزینه رهگیری پرداخت های اینترنتی از آخرین وضعیت پرداخت های اینترنتی خود مطلع شوید. لطفا پس از پرداخت، چه مقاله دارید یا ندارید، فرم ثبت نام را پر کنید و ارسال نمایید.

ثبت نام و ارسال چکیده:

قبل از ثبت نام هزینه را پرداخت نموده و کد رهگیری پرداخت را آماده داشته باشید. جهت ثبت نام و ارسال چکیده مقاله لطفا فرم ثبت نام را پر کرده و از طریق ایمیل به آدرس nssc@sharif.ir ارسال نمایید. صفحه اول این فرم مشخصات فردی است و صفحه دوم قالب چکیده مقاله است. در صورتی که مقاله ارائه نمی کنید فقط صفحه اول (مشخصات فردی) را پر کنید. در صورتی که چکیده مقاله ارسال می کنید لطفا دستور العمل های صفحه دوم را مورد توجه قرار دهید. پس از ارسال، دفتر کنفرانس فرم را بررسی کرده و در صورت کامل بودن، دریافت فرم را به شما اطلاع خواهد داد.

سخنران های مدعو

(لیست کامل به زودی اعلام خواهد شد)

Prof. Shaik M. Zakeeruddin
Laboratory for Photonics and Interfaces, École polytechnique fédérale de Lausanne (EPFL), Switzerland
Title to be announced  
 Prof. Aldo Di CarloDept. Electronics Engineering, University of Rome “Tor Vergata”, Italy

Title to be announced  
 Dr. Ardalan ArminCentre for Organic Photonics & Electronics, School of Chemistry and Molecular Biosciences and School of Mathematics and Physics, The University of Queensland, AustraliaTitle to be announced

 

 

نمایشگاه

در جوار کنفرانس و نزدیک به محل پذیرایی، فضایی جهت استقرار شرکت هایی که فعالیت هایی مرتبط با سلول خورشیدی دارند در نظر گرفته شده است. یکی از اهداف کنفرانس این است که فعالیت های پژوهشی سلول خورشیدی در تعامل با شرکت ها، اعم از بازرگانی، ساخت و فروش تجهیزات و شرکت های تحقیق و توسعه ای، قرار گیرد و گروه های دانشگاهی با این فعالیت ها آشنا شوند. شرایط در نظر گرفته شده به شرح زیر است:

1- هزینه شرکت در نمایشگاه 400 هزار تومان هزینه ثابت و 50 هزار تومان به ازای هر متر مربع است. شرکت های نوپا و دانش بنیان که دارای محصول مشخصی در این حوزه هستند ولی هنوز گردش مالی قابل توجهی ندارند می توانند با تخفیف 50% در نمایشگاه شرکت کنند.  

3- نام و لوگوی شرکت ها در سایت (در بخش نمایشگاه) و نیز در کتاب کنفرانس که در روز کنفرانس به شرکت کنندگان داده می شود درج می شود.

4- شرکت هایی که مایلند نام آنها به عنوان حامی (در کتاب کنفرانس و در بخش برگزارکنندگان سایت) درج شود، لطفا با آدرس ایمیل nssc@sharif.edu تماس حاصل فرمایند.

  

برگزار کنندگان

این کنفرانس به همت پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

دبیر علمی کنفرانس: دکتر نیما تقوی نیا، دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده علوم و فناوری نانو و دانشکده فیزیک

دبیر اجرایی کنفرانس: دکتر مهدی دهقانی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده فیزیک

حامیان کنفرانس:

کمیته علمی:

دکتر رسول اژه ئیان، دانشگاه علم و صنعت
دکتر اعظم ایرجی زاد، دانشگاه صنعتی شریف
دکتر ابراهیم اصل سلیمانی ، دانشگاه تهران
دکتر عباس بهجت، دانشگاه یزد
دکتر فریبا تاج آبادی، پژوهشگاه مواد و انرژی
دکتر نیما تقوی نیا، دانشگاه صنعتی شریف
دکتر مصطفی زاهدی فر، دانشگاه کاشان
دکتر نفیسه شریفی، دانشگاه کاشان
دکتر هاشم شهروسوند، دانشگاه زنجان
دکتر مسعود صلواتی نیاسر، دانشگاه کاشان
دکتر محمود صمدپور، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
دکتر یاسر عبدی، دانشگاه تهران
دکتر سید محمد باقر قرشی، دانشگاه کاشان
دکتر راحله محمد پور، دانشگاه صنعتی شریف
دکتر مازیار مرندی، دانشگاه اراک
دکتر محمدرضا محمدی، دانشگاه صنعتی شریف
دکتر نفیسه معماریان ، دانشگاه سمنان
دکتر نوشین میر، دانشگاه زابل
دکتر موسی نخعی، دانشگاه صنعتی شریف ‏
دکتر مسعود همدانیان، دانشگاه کاشان
محل برگزاری:
مطابق روال همه ساله کنفرانس کارگاه یک روزه ای در روز بعد از کنفرانس برگزار می شود که هدف آن آموزش مهارت های پژوهشی مرتبط با ساخت، آنالیز یا مدل سازی سلول های خورشیدی است.برنامه کارگاه 8 آبان ماه 1395 اعلام خواهد شد. شرکت کنندگان کنفرانس جهت شرکت در کارگاه از تخفیف برخوردار خواهند بود.

تماس با ما

آدرس وب: ncl.sharif.ir/NSSC95

دبیرخانه کنفرانس: دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده علوم و فناوری نانو، اتاق 310، تلفاکس: 66164118،Email: nssc(a)sharif.ir
تماس با دبیر اجرایی کنفرانس: دکتر مهدی دهقانی، تلفن: 66164570، ایمیل: dehghani(a)ncl.sharif.ir
تماس با دبیر علمی کنفرانس: دکتر نیما تقوی نیا، تلفن: 66164532، ایمیل: taghavinia(a)sharif.ir       
 


بنده دانشجوی دکترای فیزیک ماده چگال از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. حوزه مورد علاقه من فیزیک محاسباتی (به طور خاص نظریه تابعیت چگالی) و همچنین سیستم های توپولوژیک است.


There are no comments yet

  • سلام , مهمان
  • خروج
  • ورود

    Or use one of these social networks

This site is protected by wp-copyrightpro.com